O společnosti ECOVOICE

Společnost ECOVOICE vznikla v březnu 2007. Jsme rodinná společnost (manželé + tři synové), žijící na malém městě na Vysočině. Bono Vox, který propaguje oblečení z přírodních materiálů, připouští, že nás čeká ještě dlouhá cesta, než lidé začnou akceptovat oblečení s environmentálním a sociálním aspektem. Jak Bono Vox dodává: "Chápeme, že svět nepotřebuje další módní značku. Ale nemyslíme si, že se jedná jenom o další značku. Je to jinak. Podstatou ekologicky šetrného oblečení je respekt ke čtyřem věcem: respekt vůči tomu, z čeho jsou Vaše šaty zhotoveny, respekt vůči těm, kdo je vyrobily, respekt vůči místu, kde byly udělány a respekt vůči lidem, kteří je nosí."

A tato slova jsou vyjádřením vize společnosti ECOVOICE.

V současné době prodáváme oblečení firem ECOLUTION, INDIGENOUS DESIGNS, EARTH CREATIONS, UNDER THE NILE a BAM BAMBOO CLOTHING. Všechny společnosti jsme navštívili a osobně se seznámili s majiteli i s jejich výrobky.

ECOLUTION

Společnost ECOLUTION byla založena v roce 1990 v rumunské Transylvánii. Navázala na tradiční pěstování konopí v této oblasti a propojila tak tradici s výrobou v duchu základních ekologických principů. ECOLUTION má velmi široký sortiment výrobků z konopí v bio kvalitě - oblečení, tašky, doplňky, boty a lana. Konopí se pěstuje v severní Rumunsku a zpracovává se v několika provozovnách po celé Transylvánii. Výrobky z konopí firmy ECOLUTION splňují přísná kritéria pro ekologicky šetrné výrobky certifikované evropskými kontrolními organizacemi ekologického zemědělství, např. rumunský státní certifikát ECOINSPECT. Tento certifikát spotřebitelům zaručuje, že při výrobě a zpracování konopí byly zohledněny základní principy ochrany přírody a že zaměstnanci v rumunské společnosti mají jistotu důstojného živobytí a přijatelných pracovních podmínek. V nedávné době také firma ECOLUTION zažádala o známku FAIR TRADE (více na http://www.ecolution.com).

INDIGENOUS DESIGNS

INDIGENOUS DESIGNS je průkopníkem v obchodu s ručně vyráběným oblečením z bio materiálů na principu FAIR TRADE v Severní Americe. Od roku 1994 spolupracuje s více než 300 farmářskými komunitami v Peru, Ekvádoru a Guatemale. Model INDIGENOUS DESIGNS je založen na obchodním partnerství, jehož cílem jsou spravedlivé podmínky pro vyloučené a znevýhodněné výrobce, kterým zaručují adekvátní mzdu za jejich výrobky. ID spolupracuje s nevládními neziskovými organizacemi v Latinské Americe, které monitorují situaci v farmářských komunitách a zároveň jim poskytují pomoc v oblastech školství a zdravotnictví. INDIGENOUS DESIGNS je členem Fair Trade Federation (FTF), nevládní neziskové organizace Co-Op America a také Organic Trade Association (OTA).

K ruční výrobě používají přírodní materiály jako je merino vlna, alpaca, hedvábí, bambus, tencel a biobavlna. Jsou první společností na světě, která při výrobě oblečení spojila materiál TENCEL s biobavlnou. V současné době je oblečení INDIGENOUS DESIGNS nejoblíbenější "zelenou", "eco" módou v USA (více na http://www.indigenousdesigns.com nebo na http://www.i108.net/indig/ - módní přehlídka ID Vitality Fashion Show na veletrhu Natural Products Expo West v Los Angeles v dubnu 2007).

UNDER THE NILE

Společnost UNDER THE NILE byla založena v roce 1997. Dětské a kojenecké oblečení firmy UTN, které je vyrobeno ze 100% organické bavlny, pochází z ekofarmy SEKEM v Egyptě. Pěstování biobavlny na této farmě je založeno na systému biodynamického hospodaření a principu FAIR TRADE. Oblečení z organické bavlny společnosti UNDER THE NILE je certifikováno značkou DEMETER, která je jednou z jedna z nejstarších bio značek na světě označující produkty pocházející z biodynamického zemědělství.

Kromě dětského a kojeneckého oblečení nabízí společnost UNDER THE NILE kolekci látkových hraček, které jsou také vyrobeny ze 100% biobavlny, včetně výplně (více na http://www.underthenile.com nebo http://www.sekem.com).

BAM BAMBOO CLOTHING

"Koupí jednoho trička z bambusu přispějete k záchraně 10m2 amazonského deštného pralesa."
BAM BAMBOO CLOTHING je anglická společnost vyrábějící sportovní oblečení z bambusu. Byla založena v roce 2006 v Londýně. BAM spolupracuje s organizací Rainforest Concern, která se snaží o záchranu ohrožených oblastí tropických deštných pralesů se zaměřením na Jižní Ameriku. V současné době se za každé prodané bambusové tričko BAM BAMBOO CLOTHING koupí 10m2 amazonského pralesa v Ekvádoru. Rainforest Concern z těchto peněz dále financuje a podporuje místní komunity a snaží se o ochranu lokálních ekosystémů. Provádí zalesňování, aktivně se účastní dialogu a workoshopů s místními obyvateli, kterým by měl prales poskytovat původní či alternativní možnosti obživy. Významně tak přispívá k záchraně unikátního ekosystému amazonského deštného pralesa (více na http://www.bambooclothing.co.uk/ nebo http://www.rainforestconcern.org/).

EARTH CREATIONS

"Příroda je naší největší inspirací." Nápad založit EARTH CREATIONS vznikl v roce 1995, kdy se majitelka Joy Maples vrátila z projížďky na horském kole v Alabamě celá od červeného jílu. Skvrny od jílu zůstávaly na jejím oblečení i po letech praní. Trvanlivost jílových skvrn a jejich různé barevné odstíny tak stály u zrodu EARTH CREATIONS. EC znovu obnovili starodávnou techniku barvení látek jílem a hlínou. Zanedlouho Joy Maples spolu se svým přítelem, chemikem Martinem Ledvinou, uvedli na trh v USA první trička barvená jílem/hlínou. Technologie barvení a tím i provoz továrny v Alabamě je vysoce ekologický. Důkazem toho je, že barviva mohou vypouštět z továrny zpět do přírody. Samozřejmostí je podpora Fair trade a Sweatshop free. Dnes prodávají převážně oblečení z biobavlny, konopí a bambusu. Výhodou je, že mají kolekci také pro starší děti (více na http://www.earthcreations.net).


The ECOVOICE company was established in March 2007. We are a family business (husband and wife with 3 sons) living in a small town in the Czech-Moravian Highlands.

Bono Vox, who promotes clothing made from natural materials, admits that there is still a long way to go before people start to accept clothing with environmental and social aspects. As Bono Vox adds: "We understand that the world doesn´t need another fashion brand. However, we don´t think this is just about another brand. It´s otherwise. The environment-friendly clothing is based on four respects - Respect for the People who make our product, Respect for the Community where we make it, Respect for the Materials used and Respect for you, the Consumer."

And these words express the vision of ECOVOICE.Ekologické oblečení
Konopí-organická bavlna-tencel
Vybrané zboží: 0
Celková cena: 0.00,-


Fairtrade CANB

Fairtrade OTA

Fairtrade DEMETER

Fairtrade FTF

Rainforest

Design by JFK      © Ecovoice Czech Republic